Volimo sve što stvara i potpisuje Jonathan Anderson. Donedavno Loewe a sada Dior te nadalje i JW Anderson, njegov brend oko čije se buduće estetike puno govori i piše, jer očito je da se Diorom u prvom planu ova modna kuća prolazi kroz proces redefiniranja.
Zanimljiv je termin kojim se promjena opisuje - curated cabinet of curiosities ili meditacija o luksuzu; a promjena je od nedavno vidljiva već i u izgledu logotipa, a koji je tek uvod u tiha a moćnu promjenu estetike i brendinga, a promjena se na društvenim riječima brenda opisuje riječima - Kuriranje postaje instinkt. Instinkt postaje identitet. JW Anderson je reinterpretiran kao prostor za osobnu, razigranu i duboko izrađenu modu, predmete i umjetnost.
Andersonova nova vizija potvrđuje kako JW Anderson nije samo priča o modi (nikada nije niti bila) već fantastični lifestyle projekt ukorijenjen u povijesti materijala i zanatskom storytellingu. Ovdje sve počinje izgledati kao dobro razrađena studija a ne kampanja, jer osim odjevnih komada tu se prodaje irski lan, japanski traper, šalice Lucie Rie, Mackintosh lampe, Mosseri namještaj, sunčane naočale iz Kine, ručno kovani željezni čavli, čaj, med i umjetnost...
Sve je poput odlično kurirane izložbe, a kustos je naravno Jonathan Anderson. Modna kritika pozdravlja primjenu ukazujući kako rebrending nije samo kreativan već i strateški. JW Anderson se pozicionira unutar nove vrste razgovora o luksuzu, osvaja emocionalnom vezom, idejom manje boljih stvari, važnost ručne izrade, te ulazi u klub odabranih, onih koji luksuz ne stvaraju da bi samo nosio već i da bi se živio.
Za sve one kojima možda nedostaje njegov Loewe, JW Anderson će zasigurno biti i više nego odličan nastavak te vizije, uz napomenu da kada se rasprodaju komadi iz ponude neće ih više biti moguće kupiti. Zato sve ovo dobiva još zanimljiviju dimenziju, jer kako je najavljeno ovaj modni brend neće imati modne revije.