Održivi dizajn je trend koji polako ali sigurno prerasta pojam trenda i postaje koncept koji utječe ne samo na odjeću, obuću i dekorativne predmete koje unosimo u život. Dio je i većeg plana, vizije kvalitetnog održivog stanovanja, onog kojim se nastoji ograničiti negativan utjecaj na prirodu te potaknuti obnavljajući utjecaj na planet odabirom materijala te načinom izgradnje novih građevina.
A da takve ideje nisu samo snovi potvrđuju odlični primjeri zelene stanogradnje od koji jedan posebno privlači pažnju. Radi se o primjeru koji podsjeća koliko je glina vrijedan materijal te kako je veza između načina gradnje tradicionalnih građevina od blata te modernih zelenih inovacija i primjene tehnologije možda i rješenje za sve one koji su potrazi za domom građenim na postulatima humane arhitekture.
Kuća Tecla koju potpisuje tvrtka Mario Cucinella Architects iz Bologne, smještena je u Italiji, u mjestu pokraj Ravenne, upravo je takav primjer. Ovaj je prototip izgrađen printanjem 3D tehnologijom od sirove gline i primjer je spoja najboljeg od građevinskih praksi, klimatskih studija i bio klimatskih načela temeljenih i na korištenju prirodnih i lokalnih materijala. Za izradu ove kuće od 60 četvornih metara bilo je potrebno 200 sati printanja a svojom izuzetnom estetikom i inspirira i educira.